Kiedy i gdzie najlepiej rozpocząć grę w piłkę nożną dla swojego dziecka?

Jak wspomniano powyżej, jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 12 lat, powinno grać w zmodyfikowaną wersję gry, która nie wymaga kontaktu. Jeśli dziecko ma 12 lub 13 lat, może zacząć grać w piłkę nożną wyczynowo. Należy poszukać w okolicy ligi zawodniczej i upewnić się, że dziecko rozumie, jak wiele poświęcenia wymaga gra w piłkę nożną na poziomie zawodniczym. Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, możesz także spróbować gry w piłkę nożną na świeżym powietrzu w miesiącach wiosennych i letnich. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, jesienią i zimą możesz grać w piłkę nożną w hali. Piłka nożna to wspaniały sport, który zapewni Twojemu dziecku solidną porcję ruchu. To ważne w dobie komputerów!

Odpowiedni sprzęt i ćwiczenia

Młodzi piłkarze potrzebują specjalnego sprzętu do gry w piłkę nożną. Należy szukać knag zaprojektowanych specjalnie dla młodych piłkarzy oraz piłki odpowiedniej do ich wieku. Dziecko powinno też nosić odpowiednią ochronę. Powinno mieć nagolenniki na nogach i pewnego rodzaju knagi na stopach.

  • Jeśli Twoje dziecko gra w lidze, może potrzebować stroju piłkarskiego i piłki nożnej.

  • Pamiętaj, aby rozejrzeć się za najlepszymi ofertami, ponieważ mundury mogą być drogie.

  • Regularne ćwiczenie ćwiczeń piłkarskich to jeden z najlepszych sposobów na poprawę umiejętności gracza.

Dobry trener piłki nożnej opracuje ćwiczenia odpowiednie dla poziomu umiejętności Twojego dziecka i pomoże mu poprawić swoje umiejętności. Jeśli sam trenujesz swoje dziecko, oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących projektowania ćwiczeń: Ćwiczenie powinno być krótkie i skupiać się na jednej umiejętności. Podziel ćwiczenie na łatwe do zrozumienia fragmenty. Staraj się zmieniać rodzaje ćwiczeń wykonywanych przez dziecko. Powtarzanie jest ważne, ale zbyt wiele powtórzeń może być nudne.

Teraz jesteś gotowy by zostać piłkarzem!

Jeśli Twoje dziecko uwielbia piłkę nożną i chce w nią grać, to świetnie! Oboje odniesiecie duże korzyści z uprawiania tego sportu, a przy okazji będziecie się dobrze bawić. Zanim zapiszesz dziecko do ligi, porozmawiaj z nim o tym, ile poświęcenia wymaga gra. Zanim pozwolisz dziecku grać w drużynie, upewnij się, że ma odpowiedni sprzęt i jest gotowe podjąć wyzwanie, jakim jest rywalizacja. Zanim dziecko zacznie grać na boisku, upewnij się, że zna zasady gry i wie, jak grać bezpiecznie. Teraz, gdy już wiesz, na co zwracać uwagę, możesz mieć pewność, że wybierasz najlepszy sprzęt piłkarski dla swojego dziecka. Z odpowiedniego sprzętu, Twoje dziecko będzie gotowy, aby uderzyć na boisku i grać w piłkę nożną wielki!