Southampton kontra Swansea, wynik spotkania 5-0

Dzisiaj na St. Mary's Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Southampton i Swansea. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0 na korzyść gospodarzy. Już na przerwę piłkarze Southampton prowadzili 1-0, a w drugiej połowie zdołali zdobyć kolejne cztery bramki, zapewniając sobie pewne zwycięstwo. Mecz należał do 24. kolejki Championship i odbył się 26 grudnia o godzinie 15:00.

Mecz pomiędzy Southampton a Swansea

Dnia 26 grudnia 2023 roku na St. Mary's Stadium odbył się mecz pomiędzy drużyną Southampton a Swansea w ramach 24. kolejki Championship. Sędzią głównym spotkania był Keith Stroud z Anglii. Drużyna gospodarzy zdominowała to starcie, sięgając po pewne zwycięstwo z wynikiem 5-0.

Sprawozdanie z meczu

Emocje sięgały zenitu, gdy na murawie pojawiły się obie drużyny. Zawodnicy Southampton ofensywnie rozpoczęli spotkanie, starając się narzucić swój styl gry. Już w 17. minucie J. Aribo zdobył bramkę, dając prowadzenie gospodarzom. Asystę przy tym trafieniu zanotował A. Armstrong, otwierając wynik spotkania.

Po przerwie gospodarze wrócili na boisko z jeszcze większym animuszem, czego efektem było kolejne trafienie. S. Edozie ustalił wynik na 2-0 po zagraniu skutecznego ataku. Chwilę później R. Fraser zwiększył przewagę Southampton, zdobywając bramkę na 3-0. Asystentem przy tym trafieniu również okazał się A. Armstrong.

Mimo desperackich starań, drużyna gości nie potrafiła przełamać obrony gospodarzy. W 87. minucie R. Fraser ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 4-0 po podaniu od S. Mara. Na samym końcu meczu, C. Adams zapewnił swojej drużynie komfortowe zwycięstwo, zdobywając bramkę na 5-0.

W trakcie meczu arbiter pokazał żółte kartki Janowi Bednarekowi i Joe Aribo z Southampton, oraz Liamowi Cullenowi, Joshowi Tymonowi, Jayowi Fultonowi i Joe Allenowi z drużyny gości. Nie odnotowano czerwonych kartek podczas tego starcia.

Po takim widowisku obie drużyny mają przed sobą kolejne wyzwania. Southampton zmierzy się z drużynami Walsall, Sheffield Wednesday, oraz ponownie z Swanseą. Natomiast dla Swansea kolejnymi rywalami będą Morecambe, Birmingham, a następnie ponownie Southampton.