Mecz pomiędzy Swansea oraz Stoke City zakończony wynikiem 3-0 dnia 2024-04-10 19:00

W niedzielnym starciu dwóch drużyn walczących o ligowe punkty, Swansea podejmowało Stoke City na swoim terenie, w Swansea.com Stadium. Mecz ten odbył się pięć dni temu, 10 kwietnia o godzinie 19:00 czasu lokalnego, a kibice mogli być świadkami pewnego zwycięstwa gospodarzy. Zespoły zaprezentowały się w ramach 42. kolejki Championship, a ostateczny wynik 3-0 na korzyść Swansea odzwierciedlał ich dominację na boisku, już od pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 1-0.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Swansea a Stoke City

W niedzielny wieczór na Swansea.com Stadium odbyło się spotkanie pomiędzy drużyną gospodarzy, Swansea, a gośćmi z Stoke City. Po emocjonujących 90 minutach gry, kibice mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa miejscowych. Oto jak przebiegał ten mecz:

Po pierwszym gwizdku sędziego Keitha Strouda, obie drużyny ruszyły do walki. Miejscowi kibice dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niesamowitą atmosferę na stadionie. Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych, lecz to Swansea wyszło na prowadzenie w 19. minucie. Liam Cullen strzelił gola po asyście Jamiego Patersona, dając swojej drużynie ważną przewagę.

Po przerwie przewaga Swansea tylko się powiększała. W 53. minucie M. Grimes podwyższył prowadzenie, strzelając drugiego gola dla gospodarzy. Stoke City próbowało odrobić straty, ale defensywa Swansea była niezachwiana. W 73. minucie J. Key ustalił wynik meczu na 3-0, pokonując bramkarza rywali.

Mecz nie obył się bez kartek. Na przestrzeni spotkania sędzia pokazał kilka żółtych kartek zawodnikom obu drużyn za faule i niesportowe zachowania. Jamie Paterson, Harry Darling i Liam Cullen z Swansea oraz Enda Stevens, Million Manhoef i Jordan Thompson z Stoke City zostali ukarani.

Po pełnym zaangażowania meczu, Swansea zasłużenie sięgnęło po trzy punkty. Kibice opuszczający stadion byli usatysfakcjonowani grą swoich zawodników. Następne wyzwania czekają zarówno Swansea, które zmierzy się z Huddersfield, Norwich i Millwall, jak i Stoke City, które zmierzy się z Plymouth, Southampton i Bristol City. Po tej wygranej, drużyna z Swansea na pewno ma za co walczyć w kolejnych meczach!