Na obiekcie Elland Road odbył się mecz Leeds vs Swansea - wynik 3-1

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Leeds i Swansea zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Elland Road w ramach 18. kolejki Championship. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 2-1 dla gospodarzy, a ostateczny rezultat to 3-1. Oto co wydarzyło się na boisku.

Mecz piłki nożnej: Leeds vs Swansea

Data i godzina meczu: 29 listopada 2023, 19:45

Liga: Championship, kolejka 18

Miejsce rozgrywki: Elland Road

Sędzia główny: Sam Allison

Relacja z meczu

Na stadionie Elland Road odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Leeds United i Swansea City. Obydwie drużyny zagrały bardzo ofensywnie, co spowodowało wiele emocji wśród kibiców.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, gdy już w pierwszej minucie Jamal Paterson zdobył bramkę dla zespołu gości, dając im prowadzenie 1-0. Jednakże szybko odpowiedział zawodnik gospodarzy, J. Piroe, wyrównując wynik na 1-1 już w 4. minucie po asyście C. Summerville'a.

W końcówce pierwszej połowy, G. Rutter zdobył gola dla Leeds, pokazując zespół z prowadzeniem 2-1, po asyście E. Ampadu. Pierwsza połowa zakończyła się, a na tablicy wyników widniał rezultat 2-1 na korzyść Leeds.

Druga połowa również była pełna akcji. Gospodarze zwiększyli prowadzenie w 61. minucie, gdy D. James ustalił wynik na 3-1, asystując G. Rutter'owi. Swansea walczyło jednak do końca, co zaowocowało żółtą kartką dla Jamala Lowe'a w 73. minucie.

Mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Leeds. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice mieli okazję podziwiać wiele emocjonujących akcji. Gratulacje dla drużyny gospodarzy za zasłużone zwycięstwo!

Leeds United zmierzy się w kolejnych meczach z zespołami Blackburn, Sunderland oraz Coventry, natomiast Swansea City spotka się z Rotherham, Stoke City oraz Bournemouth.