Swansea vs Stoke City, wynik spotkania 3-0

W minioną niedzielę Swansea podejmowało Stoke City w emocjonującym starciu na Swansea.com Stadium. Gospodarze pewnie triumfowali, pokonując rywali 3-0. Bramki padły zarówno przed przerwą, jak i po niej, ustalając ostateczny wynik tego starcia w ramach 42. kolejki Championship.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Swanseą a Stoke City

Swansea podejmowała na własnym boisku Stoke City w ramach 42. kolejki Championship. Mecz odbył się na Swansea.com Stadium o godzinie 19:00. Sędzią głównym spotkania był Keith Stroud z Anglii. Gospodarze pewnie sięgnęli po zwycięstwo, pokonując rywali 3-0.

Sprawozdanie z meczu:

Zaczynamy! Atmosfera na Swansea.com Stadium niesamowita, kibice obu drużyn głośno dopingują swoje zespoły. Pierwsza połowa to zacięta walka, jednak to gospodarze jako pierwsi otworzyli wynik. W 19. minucie Liam Cullen trafia do siatki po asyście Jamiego Patersona, dając Swansea prowadzenie 1-0.

Druga połowa to dominacja gospodarzy. W 53. minucie kapitan Matt Grimes podwyższa wynik na 2-0, nie dając szans bramkarzowi Stoke City. Goście próbowali odrobić straty, ale to ponownie Swansea zdobywa bramkę. W 73. minucie Jay Key ustala wynik meczu na 3-0, asystującemu Jordanowi Lowe.

Emocje sięgały zenitu w drugiej połowie, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. Jamie Paterson, Harry Darling i Liam Cullen z Swansea oraz Enda Stevens, Million Manhoef i Jordan Thompson z Stoke City zostali ukarani przez sędziego.

Mecz nie obył się bez kontrowersji. W 67. minucie Liam Cullen z Swansea otrzymuje czerwoną kartkę, co przyczyniło się do zmiany dynamiki spotkania. Jednak także goście nie byli bez winy - w doliczonym czasie gry, Jordan Thompson z Stoke City również musiał opuścić boisko po drugiej żółtej kartce, a następnie czerwonej.

Po końcowym gwizdku sędziego Swansea cieszy się z pewnego zwycięstwa 3-0. Kibice opuszczają stadion z uśmiechami na twarzach, a gracze mogą celebrować dobrze wykonaną pracę. Następne mecze dla drużyn już czekają - Swansea zmierzy się z Huddersfield, Norwich oraz Millwall, natomiast Stoke City ma przed sobą starcia z Plymouth, Southampton oraz Bristol City.