Swansea - Watford, wynik spotkania: 0-1

W emocjonującym meczu rozegranym na Swansea.com Stadium, drużyny Swansea i Watford rywalizowały ze sobą w ramach 13. kolejki Championship. Mimo wyrównanej walki na boisku, to goście zdołali zdobyć jedynego gola, ustalając wynik na 0-1. Pomimo kilku groźnych sytuacji, żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać swoich szans w pierwszej połowie, co skutkowało wynikiem 0-0 na przerwę. Sędzią głównym spotkania był Andrew Kitchen z Anglii.

Wynik na przerwę: 0-0

Mecz sędziował: Andrew Kitchen, England.

Następne mecze dla Swansea: Sunderland, Ipswich, Hull City.

Następne mecze dla Watford: Huddersfield, Rotherham, Leicester.

Relacja z przebiegu meczu:

Ostatnie spotkanie pomiędzy drużynami Swansea i Watford na Swansea.com Stadium dostarczyło kibicom wielu emocji. Mimo że rezultat meczu na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt spektakularny, to jednak obserwując całe wydarzenie, można było dostrzec, że był to mecz pełen walki i zaangażowania na obu stronach boiska.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się kontrolować rywalizację na środku boiska. Zarówno Swansea, jak i Watford, starali się budować swoje akcje ofensywne i szukać drogi do bramki przeciwnika. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale nie znaczy to, że nie było emocji. Bramkarze obu drużyn mieli sporo pracy, broniąc strzały i stawiając czoła atakom rywali.

Drugą połowę meczu charakteryzował wzrost intensywności gry. Obie drużyny dążyły do zdobycia bramki, a tempo spotkania wciąż rosło. W 82. minucie to jednak goście z Watford zdołali przełamać impas. K. Sema strzałem z dystansu nie dał szans bramkarzowi Swansea i wprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Asystę przy tej akcji zanotował Y. Asprilla, który świetnie dograł piłkę do strzelca.

Po zdobyciu bramki gospodarze zaczęli naciskać na przeciwnika, próbując wyrównać wynik. Czas jednak nie był ich sprzymierzeńcem, a zawodnicy Watford zaciekle bronili swojej przewagi i kontratakowali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-1 na korzyść gości. Swansea próbowała odrobić straty, ale nie zdołała pokonać świetnie dysponowanej defensywy Watford.

Mecz nie obył się bez kartek. W drużynie gospodarzy żadnemu zawodnikowi nie przyznano żółtej kartki, natomiast dla drużyny gości żółte kartki otrzymali Jake Livermore w 30. minucie, Wesley Hoedt w 73. minucie oraz Edo Kayembe w 86. minucie. Żadna z drużyn nie dostała czerwonej kartki, więc nie było musu opuszczać boiska.

Wynik tego meczu może mieć wpływ na dalsze losy obu drużyn w rozgrywkach. Swansea będzie musiała odbudować się po tej porażce i skupić na kolejnych meczach, między innymi z Sunderland, Ipswich i Hull City. Z kolei Watford, który odniósł ważne zwycięstwo, będzie starał się utrzymać dobrą passę w meczach przeciwko Huddersfield, Rotherham i Leicester.

Na koniec należy pochwalić sędziego Andrew Kitchena, który dobrze prowadził mecz i nie stracił kontroli nad sytuacją na boisku. Jego decyzje były rozsądne i nie budziły większych kontrowersji.