Blackburn vs Swansea, wynik spotkania - 0-1

W sobotę, 28 października 2023, o godzinie 14:00, na stadionie Ewood Park odbył się zacięty mecz 14. kolejki Championship pomiędzy drużynami Blackburn i Swansea. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową przewagą gości, a wynik ten utrzymano do końca spotkania, mimo nieustających prób gospodarzy. Sędzią prowadzącym mecz był Stephen Martin z Anglii.

Przebieg meczu

Mecz pomiędzy Blackburn a Swansea odbył się na Ewood Park, a atmosfera na stadionie była naprawdę elektryzująca. Drużyny przystąpiły do starcia z dużym zapałem, a kibice pełni oczekiwań wyczekiwali widowiskowej rywalizacji. Ostatecznie to goście z Swansea wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując Blackburn 1-0.

W pierwszej połowie to drużyna Swansea objęła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się L. Cullen w 28. minucie. Asystę przy tej bramce zanotował C. Patino. Mimo starań Blackburn, nie udało im się odrobić straty przed przerwą, a wynik na tablicy wskazywał 0-1 dla gości.

W drugiej połowie obie drużyny kontynuowały zaciętą walkę na boisku. Blackburn desperacko próbowało odwrócić losy meczu, jednak napotkali na dobrze zorganizowaną obronę przeciwnika. Pomimo wielu okazji i groźnych sytuacji podbramkowych, piłka nie znalazła drogi do siatki. Bramkarz Swansea wykazywał się skutecznymi interwencjami, nie dając rywalom szans na zdobycie gola. Ostatecznie, wynik meczu nie uległ zmianie i goście wygrali 1-0.

Kartki

W trakcie meczu sędzia Stephen Martin musiał interweniować i ukarać zawodników kartkami żółtymi za faule. W drużynie gospodarzy, żółte kartki otrzymali Hayden Carter (32'), Joe Rankin-Costello (37'), Sammie Szmodics (60'), Scott Wharton (63') oraz Andrew Moran (89'). Z kolei w drużynie Swansea ukarani zostali Liam Cullen (50'), Jay Fulton (77') oraz Harrison Ashby (79'). Obie drużyny musiały zachować większą ostrożność, aby uniknąć kolejnych kartek.

Podsumowanie

Mecz pomiędzy Blackburn a Swansea dostarczył kibicom wielu emocji. Pomimo starań gospodarzy, to goście zdołali zdobyć jedynego gola, który przesądził o ich zwycięstwie. Zwycięska bramka padła w pierwszej połowie, a mimo prób wyrównania w drugiej części meczu, Blackburn nie było w stanie pokonać świetnie dysponowanej obrony przeciwnika.

Obie drużyny miały okazję zaprezentować swoje umiejętności i walkę na boisku. Mecz był pełen zażartych pojedynków, a zawodnicy obu drużyn nie szczędzili wysiłku, aby zdobyć zwycięską bramkę. Niestety dla gospodarzy, tym razem to Swansea okazało się bardziej skuteczne.

Wkrótce Blackburn czeka trudne starcie z Chelsea, Norwich oraz Preston, a z kolei Swansea zmierzy się z Sunderland, Ipswich oraz Hull City. Będziecie mieli okazję przekonać się, jak obie drużyny poradzą sobie w tych meczach. Trzymajcie rękę na pulsie i śledźcie nasze relacje!