Swansea vs Plymouth, wynik meczu - 0-1

W sobotnim starciu w ramach 30. kolejki Championship drużyna Swansea podejmowała Plymouth na własnym boisku w Swansea.com Stadium. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-1 na korzyść drużyny Plymouth, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył XYZ w pierwszej połowie. Mecz odbył się pięć dni temu, w dniu 3 lutego o godzinie 15:00.

Relacja z meczu pomiędzy drużynami Swansea i Plymouth

Mecz pomiędzy drużynami Swansea i Plymouth odbył się 3 lutego 2024 roku o godzinie 15:00 na Swansea.com Stadium w ramach 30. kolejki Championship. Sędzią głównym spotkania był Sam Allison z Anglii. Ostateczny rezultat to 0-1 na korzyść gości.

Sprawozdanie z meczu

Mecz rozpoczął się ożywionie, obie drużyny prezentowały wysoki poziom gry, starając się kontrolować środkowe pole. W 18. minucie to jednak Plymouth objęło prowadzenie po strzale M. Whittakera, który wykorzystał asystę A. Forshawa. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, lecz defensywa gości utrzymywała się solidnie. Ben Cabango otrzymał żółtą kartkę w 22. minucie po zbyt agresywnym wejściu. Do końca pierwszej połowy, mimo starań Swansea, wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie obie drużyny starały się kontrolować grę, lecz to Plymouth miało więcej okazji do zdobycia gola. W 71. minucie Oliver Cooper z Swansea został ukarany żółtą kartką, podobnie jak Conor Hazard z drużyny gości. W 76. minucie Darko Gyabi również otrzymał kartonik. Atmosfera na stadionie była napięta w miarę zbliżania się końcowego gwizdka. Mickel Miller z Plymouth dostał żółtą kartkę w 82. minucie za faul.

Mimo zaangażowania, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnego gola. Swansea próbowała odrobić straty, lecz skuteczna obrona Plymouth nie pozwoliła na wyrównanie. Ostateczny gwizdek potwierdził zwycięstwo gości 0-1. Niestety, emocje sięgnęły zenitu w 85. minucie, kiedy to Cabango z Swansea otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Mecz zakończył się zwycięstwem Plymouth, pozostawiając kibiców Gospodarzy rozczarowanych. Następne mecze dla Swansea to starcia z Hull City, Leeds i Ipswich, natomiast Plymouth zmierzy się z Leeds, Sunderland i Coventry.