Swansea - Blackburn, wynik meczu: 2-1

W rozgrywkach Championship doszło do emocjonującego starcia pomiędzy drużynami Swansea i Blackburn, które odbyło się 2 marca 2024 roku o godzinie 15:00 na Swansea.com Stadium. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy, którzy po pierwszej połowie prowadzili 2-0. To spotkanie z pewnością wpisało się w historię obu drużyn, zapewniając kibicom wiele emocji i niezapomnianych chwil.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Swansea a Blackburn

Mecz rozpoczął się o godzinie 15:00 na stadionie Swansea.com Stadium w ramach 35. kolejki Championship. Sędzią głównym spotkania była Rebecca Welch z Anglii. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, kibice obu drużyn dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niesamowite wsparcie.

Gospodarze rozpoczęli z determinacją, co szybko zaowocowało pierwszym golem. Już w 7. minucie meczu, Joe Allen strzelił gola po zmyłce obrońców Blackburn, ustalając wynik na 1-0. Swansea kontynuowało nacisk, co pozwoliło im podwyższyć prowadzenie w 19. minucie. Tym razem Jay Paterson skierował piłkę do siatki po zagraniu Matta Grimesa, czym ustalił wynik na 2-0 dla gospodarzy.

Druga połowa to czas, kiedy goście zaczęli przejmować inicjatywę. W 67. minucie Scott Szmodics skutecznie wykorzystał sytuację i strzelił gola dla Blackburn, zmniejszając wynik do 2-1. Mimo starań obu drużyn, wynik nie uległ już zmianie do końca meczu.

Mecz nie obył się bez kartek. Josh Tymon z drużyny gospodarzy otrzymał żółtą kartkę w 72. minucie. Z kolei Kyle McFadzean i Tyrhys Dolan z Blackburn zobaczyli kartki już wcześniej, odpowiednio w 15. i 34. minucie.

Po emocjonującym spotkaniu, Swansea sięgnęło po zwycięstwo z wynikiem 2-1. Następne mecze dla Swansea to starcia z Watford, Bristol City oraz Cardiff. Natomiast Blackburn zmierzy się z zespołami Millwall, Plymouth i Middlesbrough.