Spotkanie Rotherham kontra Swansea na stadionie AESSEAL New York Stadium dnia 2023-12-09 15:00 - 1-2

W sobotnie popołudnie na AESSEAL New York Stadium drużyna Rotherham podejmowała zespół Swansea w ramach 20. kolejki Championship. Mecz zakończył się zwycięstwem gości, którzy wygrali 2-1. Wynik na przerwę to 0-1. Zobaczymy, jakie wydarzenia miały miejsce podczas tego emocjonującego starcia.

Mecz pomiędzy drużynami Rotherham (Gospodarz) a Swansea (Goście)

Wynik końcowy: 1-2

Wynik do przerwy: 0-1

Data i godzina meczu: 9 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00

Liga: Championship (Druga Liga Angielska)

Kolejka: 20

Miejsce rozgrywki: AESSEAL New York Stadium

Sędzia Główny: Josh Smith, Anglia

Relacja z meczu

W sobotę rozegrano emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Rotherham United a Swansea City na stadionie AESSEAL New York Stadium. Gospodarze, mimo gorącego wsparcia kibiców, musieli uznać wyższość Gości, którzy opuścili murawę z trzema punktami po zwycięstwie 2:1.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, jednak to zespół Swansea wyszedł na prowadzenie w ostatnich chwilach przed przerwą. Carlos Patino w 45. minucie umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0 na przerwę.

W drugiej połowie gospodarze zdołali wyrównać wynik. Samed Nombe zdobył bramkę dla Rotherham w 64. minucie, co rozgrzało trybuny oraz dało nadzieję na odwrócenie losów meczu.

Niestety dla kibiców Rotherham, to drużyna Swansea ponownie objęła prowadzenie po trafieniu Jamesa Yatesa w 73. minucie. Mimo wysiłków gospodarzy, wynik do końcowego gwizdka nie uległ zmianie, a goście odnieśli zwycięstwo 2:1.

Mecz obfitował w emocje nie tylko na boisku, ale również wśród zawodników. Daniel Ayala z Rotherham został ukarany dwiema żółtymi kartkami, co skutkowało czerwoną kartką, a tym samym wyrzuceniem z boiska. Żółte kartki otrzymali również Oliver Rathbone oraz Grant Hall. Z kolei w drużynie Swansea, żółte kartki zobaczyli Harry Darling, Jamal Lowe oraz Bashir Humphreys.

Na podstawie tej porażki, Rotherham United będzie musiał się zregenerować przed zbliżającymi się meczami przeciwko West Brom, Plymouth oraz Leicester. Z kolei drużyna Swansea City będzie kontynuować swoją dobrą passę w nadchodzących spotkaniach z Stoke City, Middlesbrough oraz Preston.

Emocjonujące widowisko na AESSEAL New York Stadium na pewno pozostawiło wiele do przemyślenia zarówno dla zawodników, jak i kibiców obu drużyn.